Psycholog psychoterapeuta dla młodzieży Psycholog psychoterapeuta dla młodzieży

530 306 164

Psycholog psychoterapeuta dla młodzieży

Kim jestem?

Psychologiem, psychoterapeutą w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT).

Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, a w swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym tego Towarzystwa.

Specjalizuję się w pracy z młodzieżą od 13. roku życia oraz z ich rodzicami. Prowadzę psychoterapię indywidualną, konsultacje oraz poradnictwo dla rodziców. Pracuję w podejściu poznawczo-behawioralnym, które opiera się na współpracy pomiędzy terapeutą a nastolatkiem, który bierze aktywny udział w procesie terapii. Towarzyszę również moim pacjentom w sytuacjach kryzysowych, pomagam im radzić sobie z trudnymi emocjami, a także wspieram ich w znalezieniu zasobów umożliwiających wyjście z kryzysu.

Moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując indywidualnie z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami w poradni psychologicznej, a także w szkole podstawowej na stanowisku psychologa szkolnego. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla innych specjalistów, kadry nauczycielskiej, a także warsztatów dla rodziców. Jestem również absolwentką szkoły medycznej, przez kilka lat pracowałam na stanowisku technika farmaceutycznego w aptece otwartej. Zdobyta wiedza i doświadczenie pomagają mi również w lepszym rozumieniu przebiegu leczenia farmakologicznego oraz umożliwiają rzetelną psychoedukację moich podopiecznych.

W mojej pracy korzystam z metod i narzędzi o udowodnionej skuteczności (Evidence Based Practice), uwzględniając jednocześnie możliwości i rozwój moich podopiecznych, aby terapia przynosiła jak najwięcej korzyści.

Cenię sobie rozmowy i wymianę doświadczeń z koleżankami i kolegami po fachu, także pracującymi w różnych podejściach terapeutycznych. Taka współpraca umożliwia mi zwiększanie elastyczności terapeutycznej oraz pełniejsze i wieloaspektowe rozumienie problemów młodego człowieka.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, która należy do obowiązku każdego psychoterapeuty. Superwizja jest procesem, w którym terapeuta konsultuje swoją pracę z innym doświadczonym specjalistą w dziedzinie psychoterapii. Celem regularnych superwizji jest zapewnienie najwyższej jakości opieki oraz gwarancją, że terapeuta stale podnosi swoje kompetencje i dba o etykę i skuteczność swojej pracy.

Małgorzata Dziedzic - Psycholog Psychoterapeuta

Blog

Pułapki w radzeniu sobie z lękiem u dziecka

Pułapki w radzeniu sobie z lękiem u dziecka

Pułapki, których warto być świadomym kiedy chcemy pomóc dziecku w radzeniu sobie z lękiem. 

Czytaj więcej

Pomocne podejście do dziecięcych lęków

Pomocne podejście do dziecięcych lęków

Nagradzanie, ignorowanie lękowych reakcji, podpowiadanie rozwiązań i dawanie przykładu.

Czytaj więcej

O czym warto pamiętać gdy dziecko przeżywa lęk

O czym warto pamiętać gdy dziecko przeżywa lęk

Kilka zasad i wskazówek, o których warto pamiętać w radzeniu sobie z lękiem u dzieci

Czytaj więcej
Więcej artykułów